BESMELE NİN MUCİZESİ

Dini bütün bir kadının, münafık ve cahil bir kocası vardı. Bu kadın Besmele çekmeden, hiç bir işe bakmazdı. Kocası onun bu haline kızar kadıncağıza yapmadığı eziyeti bırakmazdı. Kadın ise, kocasının eziyetlerine sabreder ve onun doğru yolu bulması için sürekli. Allah’a dua ederdi.

Bir gün adam, karısına yapacağı eziyet ve kötülük için bir bahane aradı ve kendi kendine. şuna bir oyun oynayayım da görsün! diye söylenip durdu. Bir gün hanımını çağırdı,. Bu keseyi iyi sakla, diye tembih etti. Kadın da besmele çekerek keseyi sakladı. Kocası da onu gizlice takip etti, Sonra sonra karısının haberi olmadan keseyi, bir kuyuya attı. Aradan çok geçmeden karısına çağırdı ve: Sana verdiğim bir kese altını hemen getir, dedi. Kadın koştu ; keseyi sakladığı yere, Besmele çekerek elini uzatınca, Allahü Teala’nın yardımıyla, kese kadının sakladığı yerde içindeki altınlarda beraber aynen duruyordu. Islanan keseden suları damlıyordu. Kadın kesenin neden ıslak olduğunu anlayamadı ve keseyi kocasına getirdi. Adam içi altınlarla dolu keseyi görünce çok şaşırdı ve karısının söylediklerinin ne kadar doğru olduğunu anladı. Sonra karısına; Sana çok zulimettim, beni affet, diye yalvarmaya başladı. Allah’a tövbe ve istiğfar etti. İbadetlerine bağlı bir insan oldu. O günden sonra şöyle dua ve yakarışda bulundu.

Ya Rabbi! Bana dünyam ve ahiretim için hayırlı saliha bir kadın eş olarak verdiğin için, sana hakkıyla şükredemedim, beni affet Allah’ım…

O saliha kadın ise şöyle dua etti: Ya Rabbi! sana şükürler olsun ki, duam kabul edip kocamı salihlerden eyledin.

Allah c.c. Bizleri Salih kullarından eylesin İnşallah …….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir